МЗС України надіслало РФ ноту з вимогою повернути українські кораблі

Міністерство закордонних справ України надіслало Росії ноту з вимогою повернути кораблі, захоплені у Керченській протоці рік тому.Про це заявив міністр закордонних справ України Вадим Пристайко на спільному брифінгу з главою МЗС Естонії Урмасом Рейнсалу, — передає Радіо Свобода. Об этом сообщает aratta-ukraine.in.ua со ссылкой на СМИ.


ʺМіністерство закордонних справ надіслало ноту, в якій просило назвати координати і час, коли ми можемо забрати свої корабліʺ, – зазначив Пристайко.


Зеленському дострокові парламентські вибори не вигідні, — Болкун


За його словами, українська сторона хоче перевірити, чи залишилися на кораблях сліди обстрілів, і чи пов’язана затримка з тим, що кораблі ремонтують, щоб приховати докази.


Командувач Військово-морських сил України Ігор Воронченко заявив, що Росія не хоче повертати захоплені в Керченській протоці українські військові кораблі, бо це є ʺпрямим доказом російської агресіїʺ.


У травні Міжнародний трибунал ООН з морського права зобов’язав Росію негайно звільнити моряків і кораблі ʺБердянськʺ, ʺНікопольʺ та ʺЯни Капуʺ.


Трибунал ООН зобов’язав Росію відпустити захоплених моряків


25 червня стало відомо, що українські військові катери ʺНікопольʺ і ʺБердянськʺ, а також буксир ʺЯни Капуʺ зникли з акваторії стоянки суден ʺГенмолʺ в Керчі, де вони перебували останні місяці.В РФ не збираються виконувати вимогу Трибуналу про звільнення українських моряків


7 вересня між Україною і Росією відбувся обмін, в рамках якого в Україну повернулися 35 громадян, в тому числі 24 моряки, захоплені ФСБ Росії восени 2018 року в районі Керченської протоки.


Нагадаємо, як писало Гал-інфо, 25 листопада збройні сили РФ захопили три українські кораблі.

Джерело статті: “https://galinfo.com.ua/news/mzs_ukrainy_nadislalo_rf_notu_z_vymogoyu_povernuty_ukrainski_korabli_329943.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя